Biography

Biography

12. června 2011 v 2:09 | © Aslien
Megan Denise Foxx, je její celé jméno, ale zdálo se jí příliš dlouhé a neformální, proto si ho změnila na své umělecké jméno Megan Fox. Narodila se 16. května 1986 ve městě Oak Ridge ve státě Tennessee. V roce 1986 se narodila matce Darlene Tonachiové a Franklinovi Foxxovi, který ze svého jméno vypustil jeho x. Megan má irské, indiánské a francouzské předky. Rodiče se rozvedli, když byla jěště dítě a společně se svou sestrou vyrůstala se svou matkou a nevlastním otcem Tony Tonachim nedaleko města Rockwood v Tenessee. Byla vychována v katolické víře a také navštěvovala katolickou školu pro dívky do dvanácti let. Matka i nevlastní otec byli velmi přísní, Megan ani její sestra si domů nesměly vodit své přátelé, ani nesměla mít přítele. Středoškolské studium ztrávila na soukromé křesťanské škole Morningside Academy, odmaturovala na St. Lucia West Centennial High School. Když byla jěště dítě byla terčem šikany, a obědy raději jedla v koupelně, aby se vyhla kečupové válce.

Snažila se vydělat si, co nejvíce peněz, aby se mohla odstěhovat od své matky a svého nevlastního otce, kteří dbali na kruté a přísné výchově. Megan Fox začala svůj trénink v dramatu a tanci už v pěti letech, v Kingstonu, v Tennessee. Ve třinácti letech se společně s rodinou musela přestěhovat do St. Petersburg na Floridě, kde pokračoval její výcvik tance. V šestnácti navštěvovala taneční hodiny v komunitním centru, kde se na hudbě tance podílel sbor. S modelingem začala také ve třinácti letech, kdy vyhrála ocenění American Modeling and Talent Convention in Hilton Head 1999 v Jižní Karolíně. Ve svých sedmnácti letech se nechala nějak testovat mimo školu přes korespondenci, aby si vydělala peníze a mohla se konečně odstěhovat do Los Angeles. Po ukončení úspěšné kariéry modelky, zahájila v roce 2001 herecké účinkování vedlejší rolí Brianny Wallacové v televizním snímku Sestry na Bahamách. Také se objevila v menších rolích v televizních seriálech, třeba Dva a půl chlapa.

Průlom její kariéry znamenala až nabídka Michaela Baye jednu z hlavních rolích ve velkorozpočtovém projektu Transformers, který se natočil v roce 2007. Jakmile nastoupila na svou hereckou dráhu byla srovnávaná s herečkou Angelinou Jolie a byla nazývaná pod mnohými přezdívkami - například Angeliiin klon, Angelia Jr. či Angelina 2.0. Megan Fox má také osm tetování. Fox se poprvé zapletla s hercem Brianem Austine Greene v roce 2004, poté co se setkali na natáčení scény Hope & Faith, jí tehdy bylo osmnáct a jemu už třicet. V roce 2006 se pár zasnoubil, ale zanedlouho se rozešli a také zrušili zasnoubení. V roce 2010 se ale opět jejich cesty našly a ona se k němu přestěhovala. A jen pár týdnů po obnovení vztahu se přesně na den 24. 6. 2010 vzali v soukromé ceremonii u Four Seasons Resort na Big Islandu na Havaji. Svatba byla utajená a média o svatbě neměla ani ponětí. Své fotky Megan i Brian zveřejnili sami na svých oficiálních stránkách.

Megan Fox je velmi velkým fanouškem komiksů, animovaných filmů i videoher. Její oblíbený umělec je Michael Turner, jehož Fathom komické série je její dlouholetá posedlost. Má čtyři psi, jeden se jmenuje Pomeranian a je pojmenován podle známého baskytaristy Sex Pistols Sid Vicious. Megan Fox uvedla, že podporuje legalizaci trávy - marihuany, otevřeně se přiznala, že marihuanu už sama kouřila. V září roku 2008 se zmínila o své bisexualitě při rozhovoru s časopisem GQ. Diskutovalo se, že předtím, než se seznámila s Brianem Austinem Greenem, byla zamilovaná do ženy, která byla striptérkou. Také, že prý tento vztah však nebyla jenom nějaká aférka, ale šlo o skutečný vztah. Na veřejnosti řekla, že nikdy z úst nevypustila, že daná striptérka byla její přítelkyně, sdělila však jediné, že do té ženy byla opravdu zamilovaná. I tak používala tento zážitek, že jsme narozeni s možností být přitahováni oběma pohlavími. V roce 2009 svou bisexualitu přiznala.

Momentálně studuje vysokou školu Producentůry, nejen, že je ráda herečkou, chce se stát také úspěšnou producentkou. Také řekla v populárních médiích, že ikdyž není na stejné úrovni jako třeba Jennifer Aniston, Britney Spears nebe Lindsay Lohan, tak je velmi obtížné vyhnout se médiím, protože se na ni vrhnout hned jak supi, také nechce skončit v centru poroznosti médií. Také prozradila, že její fanoušci, jsou ti, kteří jí dávají sílu být na herecké dráze. Megan Fox se objevila na mnoha obálkách časopisů. V roce 2007 se objevila na titulní straně Maxim, dále na Cosmo Girl, GQ, Entertainment Weekly, ELLE. V roce 2008 i 2009 byla zařazena mezi 100 nejžhavějších žen světa a v roce 2010 vyhrála anketu nesvůdnější žena světa. Poslední dobou se stala tváří nejkrásnější žena celé planety. Megan Fox se objevuje v těh nejlepších žebříčcích a také v nejzajímavějších žebříčcích. Svůj hlas v dabingu Megan Fox zapůjčila Kateřina Velebová, Anna Suchánková i Pavlína Dytrtová.
 
 

Reklama
© 2011 - 2012 Daily Megan Fox
Layout by Vivi | daily-meganfox | your unlimited czech source for actress Megan Fox